FED'in Bilançosu Tekrardan Büyümeye Başladı...

FED'in Bilançosu Tekrardan Büyümeye Başladı...

*Suudi Arabistan ve Rusya’dan yapılan açıklamada, Ekim 2022’de aldıkları petrol üretimini günlük 2 milyon varil azaltma kararına 2023 yılının sonuna kadar bağlı oldukları ve küresel pazarın istikrarını ve dengesini güçlendirmek için OPEC+ grubu çerçevesinde iki ülkenin işbirliğine devam edeceği ifade edildi.

*Avrupa Merkez Bankası (ECB) Bankası Başkan Yardımcısı Guindos yaptığı konuşmada, bazı Avrupa Birliği bankalarının artan faiz oranları nedeniyle mali baskıya karşı savunmasız olabileceğini, bölgedeki bankaların ABD’deki bankalara göre çok daha az risk altında olduğunu ifade etti.

*FED’in 15 Mart’ta biten haftalık bilançosu açıklandı. Bu bilançoya göre bankalar FED’den 152,9 milyar dolarlık borç aldı. Bir önceki hafta 4,6 milyar dolar borç alınmıştı. Aynı haftada Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından 142,8 milyar dolarlık kredi verildi. FED’in bir önceki haftaki bilançosu 8,39 trilyon düzeyindeyken, bu hafta 300 milyar dolar artarak 8,69 trilyon dolara yükseldi.

Günün Ajandası;
13:00 Euro Bölgesi TÜFE
16:15 ABD Sanayi Üretimi
17:00 ABD Michigan 5 Yıllık Enflasyon Beklentisi
20:00 ABD Sondaj Kule Sayısı

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi