pariteicons_f77.png

FTSE100'den Yeni Rekor…

Bugün İngiltere tarafında sakin bir veri akışı geride kaldı. İngiltere ile alakalı Brexit sürecinde gerçekleşmesi beklenen 50. artikelin ertelenmesi konusu gündeme geldi. Bu durumda Kuzey İrlanda’daki siyasi belirsizliğin etkili olduğu açıklandı. Aksi durumun Kuzey İrlanda’nın durumu yasadışı olarak nitelemesine yol açabilir. May’in elini güçlendiren bu hamle piyasada olumlu karşılandı. Akşam saatlerinde ABD piyasalarının açılmasını takiben endeks rekorunu 7274 seviyesinde tazeledi.

Teknik açıdan bakıldığında 76.4 fibonacci seviyesine denk gelen 7120 desteğinden başlayan yükseliş trendinin devam ettiği görülüyor. Bugün bu trendin etkisiyle paritede 7274 seviyesinde yeni rekor kırıldı. Uzun vadeli bakıldığında yükselen takoz formasyonunda tutunan endeksin formasyonu aşağı yönlü kırması halinde güçlü satış baskısı görülebilir. Bunun için 7200 desteği takip edilebilir.

Destekler: 7200 – 7165 – 7140

Dirençler: 7275 – 7300 - 7350


ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç