Credit Suisse'e SNB Tarafından Likidite Sağlanmasıyla Endişeler Azaldı...

Credit Suisse'e SNB Tarafından Likidite Sağlanmasıyla Endişeler Azaldı...

*Japonya’da gece açıklanan Şubat ayına ilişkim İhracatlar %6.5, İthalatlar %8.3 artış gösterdi. Ticaret  milyar Dengesi ise 897,7 milyar yen açık verdi. Japonya takip etiğimiz diğer önemli verilerden Sanayi Üretimi %5.3 azalırken, Kapasite Kullanım Oranı da %5.5 düştü.

*Bugün 16:15’de Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz oranını açıklayacak. Faiz oranının 50 baz paun artışla %3.50 düzeyine çıkartılması bekleniyor. Karar sonrası da ECB Başkanı Lagarde alınan karar ile ilgili değerlendirmelerde bulunacak.

*Credit Suisse Bankasında yaşanan likidite sorunu sonrası İsviçre Merkez Bankasının (SNB) 50 milyar İsviçre Frangına yakın likidite sağlayacağı ifade edildi. Credit Suisse’den yapılan açıklamada, likiditeyi güçlendirmek için kararlı adımlar atıldığı, bu verilen likiditenin ana faaliyet alanlarını ve müşterilerini destekleyeceğini ve bazı borçlanma senetlerinin de nakit karşılığında geri alınacağı ifade edildi.

Günün Ajandası;
15:30 ABD İnşaat İzinleri
15:30 ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları
15:30 Philadelphia FED İmalat Endeksi
16:15 Avrupa Merkez Bankası (ECB) Faiz Kararı
16:45 ECB Başkanı Lagarde’ın Konuşması

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi