Deutsche Bank'a Yönelik Endişelerle Piyasalar Dalgalandı...

Deutsche Bank'a Yönelik Endişelerle Piyasalar Dalgalandı...

*Bugün Avrupa’da PMI verilerini takip ettik. İmalat PMI Almanya’da 44,4, Euro Bölgesinde 47.1 ve İngiltere’de 48,0 düzeyinde gelerek İmalat sektöründe küçülme olduğunu gösterdi. Hizmet PMI ise Almanya’da 53.9, Euro Bölgesinde 55.6 ve İngiltere’de 52.8 düzeyinde gelerek büyüme gösterdi.

*ABD’de takip ettiğimiz Şubat ayına ilişkin Dayanıklı Mal Siparişleri %0.6 düzeyindeki beklentinin altında kalarak %1.0 azalış gösterdi. Çekirdek Dayanıklı Mal Siparişleri de %0.2 düzeyindeki beklentiyi karşılamadı ve %0.0 düzeyinde geldi. Aynı sırada Kanada’da açıklanan Perakende Satışlar ise %0.7 düzeyindeki beklentinin üzerinde %1.4 artış gösterdi.

*Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Lagarde bugün gerçekleştirilen bankacılık zirvesi sonrası yaptığı konuşmada, Avrupa bankacılık sektörünün güçlü sermaye ve likidite pozisyonlarına sahip olduğu için dayanıklı olduğunu, enflasyonu %2’ye geri getirmeye kararlı olduklarını ve gelen verilere dayalı olarak gelecek faiz oranları konusunda karar vereceklerini söyledi.

*Bu arada gün içinde %15’e yakın düşen Deutsche Bank Lagarde’ın açıklamaları sonrası biraz toparlandı. ABD ve İsviçre’de yaşanan bankacılık krizinin Deutsche Bank’a da sıçrayacağı beklentileriyle banka hisseleri bugün hızlı düşüş yaşamıştı. Yine de en düşük seviyelerinde diyebiliriz.

Deutchse Bank'ın CDS primleri de gün içinde 200'e kadar hızla yükselmişti. Bu elbette Credit Suisse haberleri esnasında CDS primlerinin 1000'lerde olmasıyla kıyaslanamaz ancak yine de Avrupa bankacılığı için yüksektir.

Günün Ajandası;
18:00 İngiltere Merkez Bankası Üyesi Mann’ın Konuşması
20:00 ABD Haftalık Petrol Sondaj Kule Sayısı

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi