FED/Barr, SVB’nin İflasında Banka Yönetimini Eleştirdi…

FED/Barr, SVB’nin İflasında Banka Yönetimini Eleştirdi…

*FED’den Barr, "SVB, banka yönetiminin faiz oranı ve likidite riskini etkin bir şekilde yönetmemesi nedeniyle iflas etti ve banka daha sonra sigortasız mevduat sahiplerinin 24 saatten daha kısa bir süre içinde yıkıcı ve beklenmedik bir şekilde kaçışının acısını yaşadı." değerlendirmesinde bulundu.

*S&P, 2024 yılı için Euro Bölgesi büyüme tahminini yüzde 1,4’ten yüzden 1’e düşürdü.

*Tesla’nın İnstagram üzerinden yaptığı paylaşımda Türkiye ve 4/4 paylaşımı dikkat çekti. Şirketin 4 Nisan tarihinde Türkiye'de resmi olarak yeni adımlar bekleniyor.

*Japonya Merkez Bankası Başkanı Kuroda, “Sürdürülebilir enflasyon hedefine henüz ulaşılamadı, bu nedenle gevşek para politikasından çıkışı tartışmak için erken, fiyat hedefine istikrarlı ve sürdürülebilir bir şekilde ulaşmak için daha fazla zamana ihtiyaç var.” dedi.

*İngiltere Merkez Bankası Başkanı Bailey, “Kalıcı enflasyonist baskıların herhangi bir işaretine karşı çok dikkatli olmalıyız ve eğer belirginleşirlerse, daha fazla parasal sıkılaştırma gerekli olacaktır.” açıklamasında bulundu.

Günün Ajandası:
8:00 – Japonya – TÜFE
11:35 – ECB’den Enria’nın Konuşması
11:45 – BOE Başkanı Bailey Konuşması
16:15 – ECB Başkanı Lagarde Konuşması
17:00 – ABD – Conference Board (CB) Tüketici Güveni


ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç