Bugün Saat 12:00’de Euro Bölgesi TÜFE Verileri Açıklanacak…

Bugün Saat 12:00’de Euro Bölgesi TÜFE Verileri Açıklanacak…

*ABD Başkanı Biden yaptığı açıklamada, Trump döneminde büyük bölgesel bankalar için gevşetilen koruma önlemlerinin ve denetimin, bankacılık sistemini güçlendirmek amacıyla yeniden sıkılaştırılması gerektiğini söyledi.

*FED ve OFAC, ABD’li banka Wells Fargo'ya yaptırım riskinin yetersiz gözetimi nedeniyle 97,8 milyon dolar para cezası verdi.

*Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P yüksek faiz oranlarının, kredi finansman maliyetleri ve varlık fiyatları üzerinde ek baskı oluşturabileceğini ifade ederek daha sıkı finansman koşullarının birçok ekonomide sert düşüşlere neden olabileceğini söyledi.

*Boston Fed Başkanı Collins, enflasyonu düşürmek için daha fazla artış gerektiğini ve bu sene bir faiz indirimi beklemediğini ifade etti. Collins ayrıca son dönemde yaşanan bankacılık krizine atıfta bulunarak bankacılık sisteminin güçlü olduğunu dile getirdi. Minneapolis Fed Başkanı Kashkari de SVB’nin iflasının ekonomiye olan etkilerini değerlendirmek için erken olduğunu ifade etti.

*Türkiye Varlık Fonu (TVF) Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası'na 111,7 milyar liralık sermaye desteği sağlayacağını duyurdu.

*Gece saatlerinde Japonya’dan gelen verilerde, Mart ayına ilişkin Tokyo tüketici enflasyonu yıllık %3.3’den %3.2’ye geriledi. Şubat ayı verilerinde ise, işsizlik oranı %2.4’den %2.6’ya yükselirken, sanayi üretimi -%5.3’den %4.5’e yükseldi. Perakende satışlar ise Şubat ayında yıllık %5’den %6.6’ya yükseldi. Verilerin ardından USDJPY paritesinde 133.50 seviyesine kadar yükselişler gerçekleşti.

Günün Ajandası:
9:00 – İngiltere – Cari Denge ve GSYİH
9:00 – Almanya – Perakende Satışlar
10:00 – Türkiye – Ticaret Açığı
10:55 – Almanya – İşsizlik Oranı
12:00 – Euro Bölgesi – TÜFE ve İşsizlik Oranı
15:30 – ABD – Kişisel Tüketim ve Gelir Verileri
18:00 – ECB Başkanı Lagarde Konuşması
22:05 – FOMC Üyesi Williams'ın Konuşması


ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç