Japonya’da Hizmet ve İmalat PMI Verileri Beklenenden Olumlu Geldi…

Japonya’da Hizmet ve İmalat PMI Verileri Beklenenden Olumlu Geldi…

*Japonya’da geçtiğimiz ay 49.5 düzeyinde  açıklanan İmalat PMI Mayıs ayında 49.5 beklentisine karşılık 50.8 düzeyine yükselerek olumlu kabul edilen 50 eşik değerinin üzerine çıktı. Hizmet PMI ise 55.4’den 55.2 düzeyine gerilemesi beklenirken 56.3 düzeyine yükseldi.

*Avustralya’da Mayıs ayına ait İmalat PMI 48.0 düzeyinde açıklandı ve geçtiğimiz aya göre herhangi bir değişiklik yaşanmadı. Hizmet PMI ise 53.7 düzeyinden 51.8 düzeyine geriledi. Ek olarak haftalık olarak hesaplanan tüketici güven endeksi 75,9 seviyesinden 77,3 seviyesine çıktı.

*ABD'de federal borçlanma tavanının artırılması için Başkan Biden ile Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy'nin yaptıkları görüşmede bir anlaşmaya varılamasa da McCarthy, ortak bir zemin bulunabileceğine inandığını, Başkan Biden'in bütçe açığını varlıklı kesimlere vergileri artırarak bütçe açığını kapatmayı istemediğiniı ifade etti.

*Fed'den Bostic yaptığı konuşmada, “SVB'nin çöküşü, Fed süreçlerinin ve politikalarının değişmesi gerektiğini gösteriyor” dedi.

Günün Ajandası:
10:15 – ECB Denetleme Kurulu Üyesi Jochnick’in Konuşması
10:15 – ECB’den De Guindos’un Konuşması
10:30 – Almanya – Hizmet ve İmalat PMI
11:00 – Euro Bölgesi – Hizmet ve İmalat PMI
11:30 – İngiltere – Hizmet ve İmalat PMI
12:15 – BoE Başkanı Bailey Konuşması
13:25 – ECB’den Enria’nın Konuşması
16:45 – ABD – Hizmet ve İmalat PMI


ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi