ABD'de Borç Tavanı Görüşmeleri Bugün Tekrar Başlıyor...

ABD'de Borç Tavanı Görüşmeleri Bugün Tekrar Başlıyor...

*Euro Bölgesinde bugün açıklanan Mayıs ayına ilişkin İmalat PMI 45.8’den 44.6’ya, Hizmet PMI’da 56.2’den 55.9’a geriledi. Verilerin sırasıyla 46 ve 55,6 düzeyinde gelmesi bekleniyordu. İngiltere tarafında takip ettiğimiz PMI verileri de geriledi ve İmalat PMI 46.9, Hizmet PMI 55.1 düzeyinde geldi.

*İngiltere Merkez Bankası (BOE) Başkanı Bailey bugün yaptığı konuşmada, enflasyonda tehlikenin atlatıldığını, eğer fiyat baskılarının daha kalıcı olduğu yönünde kanıt olursa para politikasında daha fazla sıkılaşmanın gerekli olacağını, enflasyonun orta vadede sürdürülebilir bir şekilde hedefe dönmesi için faizin gerektiği kadar ayarlanacağını ve özel sektörde ücretlerin düşündükleri gibi hızlı artmadığını ifade etti.

*ABD Cumhuriyetçi Parti borç tavanı müzakerecisi Graves yaptığı açıklamada, Cumhuriyetçiler ile Beyaz Saray arasında dün yapılan müzakerelerin bir anlaşmaya varmaktan uzak olduğunu ve görüşmelerin bugün TSİ 17:00’da tekrar başlayacağını söyledi.

Günün Ajandası;
16:45 ABD Hizmet PMI
16:45 ABD İmalat PMI
17:00 ABD Konut Satışları
17:35 BOE Üyesi Haskel’ın Konuşması
23:30 ABD APİ Ham Petrol Stokları

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç