TCMB Faiz Kararını Bugün Saat 14:00’de Açıklayacak…

TCMB Faiz Kararını Bugün Saat 14:00’de Açıklayacak…

*Cumhurbaşkanlığı seçiminin 1. turu öncesinde TCMB, politika faizini %8.50 düzeyinde sabit tutma kararı almıştı. Seçimlerin 2. tura kalmasının ardından TCMB, seçim öncesi bir karar daha alacak. Bugün gerçekleştirilecek faiz toplantısı sonucunun tekrar %8.50 düzeyinde sabit tutulması bekleniyor.

*Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK) tarafından yapılan açıklamada, bankaların ve bankacılık sektörünün dün olduğu gibi bugün de kurum gözetimi ve denetimi altında güçlü ve sağlam likidite ve finansal rasyolara sahip bir şekilde yoluna devam ettiği ifade edildi.

*Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Borsa İstanbul’da gerçekleştirilen işlemlerin, Kurul ve Borsa İstanbul tarafından anlık olarak takip edildiğini bildirdi. Yapılan açıklamanın devamında “Uluslararası piyasalara tam entegre olan sermaye piyasamız güvenilir, şeffaf, istikrarlı, adil ve rekabetçi bir ortamda işlemektedir. Yatırımcıların hak ve menfaatlerinin korunmasını birinci önceliğimizdir.” İfadeleri yer aldı.

*FED’den Bostic yaptığı açıklamada, “Faiz oranı kararı verilere dayanacak. Fed, önceden belirlenmiş bir oran yoluna kilitlenmek istemiyor. En iyi senaryo, Fed'in 2024'e kadar bir faiz indirimi düşünmeyeceğidir.” İfadelerini kullandı.

*ABD Meclis Başkanı McCarthy, bu hafta sonu prensipte bir borç anlaşması yapılabileceğini söyledi.

Günün Ajandası:
09:00 – Almanya – Gayri Safi Yurtiçi Hasıla
09:00 – Almanya – GFK Tüketici Güven Endeksi
12:00 – ECB’den De Guindos’un Konuşması
14:00 – TCMB Faiz Kararı
15:30  – ABD  – Gayri Safi Yurtiçi Hasıla
15:30 – ABD – İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi