ABD Başkanı Biden " Borç Görüşmelerinde İlerleme Kaydedildi"

ABD Başkanı Biden " Borç Görüşmelerinde İlerleme Kaydedildi"

*İngiltere’de bugün açıklanan Nisan ayına ilişkin Perakende Satışlar aylık %0.5 artarken, yıllık %3.0 azaldı. Verinin sırasıyla %0.3 ve -%2.8 düzeyinde gelmesi bekleniyordu. Çekirdek Perakende Satışlar ise aylık %0.8 artış, yıllık %2.6 azalış gösterdi.

*ABD’de bugün takip ettiğimiz Nisan ayına ilişkin Çekirdek PCE Fiyat Endeksi beklentinin üzerinde gelerek aylık %0.4, yıllık %4.7 artış gösterdi. Verinin aylık %0.3, yıllık %4.6 artması bekleniyordu.  FED’in faiz artış sürecinde yakından takip ettiği Çekirdek PCE Fiyat Endeksinin artması sonrası Dolar Endeksi değer kazandı. Aynı sırada ABD’de açıklanan bir diğer önemli veri olan Dayanıklı Mal Siparişleri %1.1 artış, Çekirdek Dayanıklı Mal Siparişleri de %0.2 azalış gösterdi. 

*ABD Başkanı Biden bugün yaptığı konuşmada, borç limiti görüşmelerinde ilerleme kaydedildiğini, ekiplerin görüşmeye devam ettiğini, ABD’nin borcunu ödememe gibi bir seçeneğinin olmadığını ve kongre liderlerinin temerrüt olmayacağı konusunda hemfikir olduğunu söyledi.

Günün Ajandası;
17:00 ABD Michigan Tüketici Beklentileri
20:00 ABD Petrol Sondaj Kule Sayısı

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi