Türkiye'de Ekonomik Güven Endeksi Arttı...

Türkiye'de Ekonomik Güven Endeksi Arttı...

*Türkiye’de dün yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimini Recep Tayyip Erdoğan kazandı. Erdoğan seçim sonrası yaptığı konuşmada, enflasyonun yol açtığı sorunların en acil konu başlığı olduğunu ve ekonomiyi yeni dönemde güven ve istikrar üzerine kuracaklarını söyledi.

*Türkiye’de bugün açıklanan Mayıs ayına ilişkin Ekonomik Güven Endeksi, %1.4 artarak 103.7’ye, Tüketici Güven Endeksi %4.0 artışla 91.1’e yükseldi. 105.1 düzeyindeki Reel Kesim Güven Endeksi değişim göstermezken, Hizmet Sektörü Güven Endeksi %0.6 azalarak 117.4’e geriledi.

*ABD Başkanı Biden Pazar günü yaptığı açıklamada, Temsilciler Meclisi Başkanı McCarthy ile yapılan görüşmeler sonrası 31.4 milyon dolarlık borç tavanını 1 ocak 2025’e kadar askıya alan bütçe anlaşmasının sonuçlandırıldığını ve anlaşmanın oylama için Kongre’ye taşınmaya hazır olduğunu ifade etti. Anlaşmanın 5 Haziran’a kadar kongreden geçmesi halinde ABD’nin temerrüde girmesi önlenmiş olacak.

*Bugün ABD ve İngiltere tatilinden ötürü piyasanın durgun ve likiditenin düşük olduğunu belirtmek isteriz. Piyasada Vadeli endeks, değerli metaller gibi ürünlerde erken kapanışı olacağını hatırlatmak isteriz.

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç