pariteicons_f63.png

Buğday – Arzdaki Düşüş Endişeleri 575 Desteğinin Korunmasına Sebep Oluyor…

Buğday fiyatları bu yaz döneminde oldukça dalgalı bir seyir izledi. Haziran ayından bu yana 575/777 gibi bir bant aralığında fiyatlama gerçekleşti. Ataklar gerçekleştiğinde, haftalık mumlar 50 haftalık basit ortalama üzerinde tutunamadı ve tekrar satış geldi.

Rusya’nın tahıl koridoru haberleri korkuları kısa süreliğine arttırdı ancak düşüşün üç hafta üst üste kırmızı  haftalık mumlar kapattı. Yeni haftada da kırmızı haftalık mum var şuan için. Ancak, Chicago buğday vadeli fiyatları, ABD ve Avrupa’da üretimi kısıtlayan sıcak ve kurak havalardan etkileniyor ve 2020’den bu yana altı görülmeyen 575 desteğinin kırılmasını şimdilik engelliyor.

ABD’de bahar mahsülü için olumsuz hava koşulları öngörülürken bu durum Buğday fiyatlarının belirli bir noktaya kadar gelip tekrar toparlanmasıyla sonuçlanıyor.

Teknik olarak baktığımızda, olası düşüşlerin devamında ana desteğimiz 575 seviyesi olmaya devam edecek. Bu destek kırılırsa, herhangi bir haber akışına rağmen güçlü bir düşüş olabilir ve 500 $ seviyeleri gündem gelebilir.

Olası ataklarda ise şuan 714 bölgesine denk gelen 50 haftalık ortalama ana direnç bölgesi olacaktır.

Destekler: 604 - 575 – 540 – 495

Dirençler: 660 – 714 – 744 - 795

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi