pariteicons_f81.png

Doğalgaz – Grev Endişelerinin Azalmasıyla Tekrar 2.45 Desteğine Geriledi…

Avustralya’daki grev endişelerinin büyük çoğunlukla sona ermesi ve buna bağlı olarak arz kaygılarının azalması Doğalgaz vadeli fiyatların düşmesini beraberinde getiriyor. Woodside Energy ile Perth'teki sendikalar arasında devam eden müzakereler hala yakından izleniyor. Doğalgaz vadeli fiyatlar bugün 2.449’a gerileyerek Haziran ortasından bu yana en düşük seviyeye geldi.

Avrupa'da yakıt rezervleri %90'dan fazla dolu, bu yılın bu zamanı için kaydedilen en yüksek seviye ve AB'nin 1 Kasım'a kadar mevcut depolama seviyelerine ulaşma hedefinin oldukça ilerisinde. Hedefi aşan ülkeler arasında Almanya, İtalya, İspanya ve Hollanda yer alırken, Fransa'daki stoklar %86,8'de kaldı. Stok fazlalığının yaşanıyor olması da fiyatları baskılayan bir başka unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Teknik olarak baktığımızda, 2.45 desteği güçlü şekilde test ediliyor. Bugün içerisinde 2.449 görüldü. Bu destek hattı çok nemli çükü Haziran bu yana bu dördüncü test edişi. Ek olarak, 1.95’den gelen 5 aylık uptrend çizgisinin de bulunduğu bölgede. Bu hat kırılırsa, 2.17 seviyesi gündeme gelebilir.

2.45 desteği üzerindeki olası tepkilerde ilk etapta tekrar 50 günlük ortalama üzerine (yani 2.65’in üzerine) çıkma ihtimalini gözden geçireceğiz.

Destekler: 2.45 – 2.36 – 2.17

Dirençler: 2.65 – 2.80 – 3.03

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi