pariteicons_f81.png

Doğalgaz – Tedarik Riskleri Gelecekteki En Önemli Konu Olacak…

Doğalgaz piyasasında iki farklı önemli konu bulunuyor. Birincisi Meksika Körfezi’nde beklenen fırtınanın açık deniz üretim platformlarının tümü olmasa da çoğunun çalışmaya devam etmesine izin verecek uzaklıkta olması öngörülüyor. Florida ve Georgia'nın bazı bölgelerindeki muhtemel elektrik kesintileri gazla çalışan elektrik üretimini engelleyebilir. Bu fiyatları baskılayıcı bir gelişme.

Bununla birlikte Avustralya’daki işçi grevleri takip ediliyor. Chevron tarafından işletilen iki LNG tesisindeki sendikalar, grevin 7 Eylül'de başlayacağını ve ücret ve iş güvenliği gibi konularda bir anlaşmaya varılıncaya kadar aksamanın her hafta artacağını söyledi. Buradaki grev biraz daha kritik duruyor ve her ne kadar fiyatlar baskılansa da bugün bu haberle 2.535’den 2.588’e tepki geldi.

Olası arz kesintileri ve bu konu hakkındaki belirsizlikler Doğalgaz fiyatlarının kalıcı düşüşünü engelliyor.

Teknik olarak baktığımızda, 50 günlük ortalamadan gerileyen meta, bugün hafif tepki almakta. Her ne kadar 50 günlüğün altında baskı kendini hissettiriyor olsa da, bunun altında 1.95’den gelen uptrend desteği de fiyatları destekliyor. Dolayısıyla 2.65 ile 2.45 arasındaki bölgeyi şimdilik nötr görmekteyiz. Ancak bu yatay bölgenin kırılması, fiyatların sert hareket etmesini sağlayabilir.

Destekler: 2.45 – 2.36 – 2.17

Dirençler: 2.65 – 2.80 – 3.03

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi