pariteicons_f63.png

Buğday – Son 3 Yılın Dibinden Tepki Vererek 575 $ Üstünde Tutunuyor…

Buğday vadeli işlemleri, geçtiğimiz hafta son üç yılın dibine doğru sarkma yaptıktan sonra haftalık mumu üç yılın dibinin üstünde ve doji şeklinde kapattı. Geçen Cuma kapanış ve bugün itibariyle 575 desteği üzerinde kalmaya devam ediyor. Rusya, hasadın sonlarına doğru olumlu hava koşullarının Sibirya'daki kuraklık endişelerini geride bırakması ve üretimi artırması nedeniyle mevcut pazarlama yılında tahıl sevkiyatlarını artırmaya hazırlanıyor. En son WASDE raporu, Rusya’nın bu pazarlama yılında 85 milyon ton buğday üretmesini ve ihracatın da revize edilerek 48 milyon ton gibi rekor bir seviyeye, yani dünyadaki en büyüğüne çıkmasını bekliyor.

Yine de, Rus kuvvetlerinin Karadeniz'den sevkiyatı garanti eden anlaşmayı askıya almasının ardından tahıl depolarını ve liman altyapısını vurması, Ukrayna'nın tedarikine ilişkin süregelen belirsizlik ile birlikte piyasa 575 $’ın altında kalıcılığı engelledi.

Teknik olarak baktığımızda haftalık bazda ana destek 575 $’dır ve direnç ise kısa vadede 609 $’dır.

Ataklar sürerken adım adım dirençlere bakılacak ancak uzun vadede ana direnç 714 seviyesine gelen 50 haftalık ortalamadır.

Destekler: 575 – 540 – 495

Dirençler: 609 – 660 – 714

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi