pariteicons_f63.png

Buğday – Rusya’nın Arz Desteği Fiyatları Baskılıyor, 575 Destek 609 Direnç…

Buğday vadeli işlemleri, yeni haftada 609 direncinin altında zayıf bir şekilde başladı. Dünyanın önde gelen üreticilerinden gelen arz desteği haberleri ile birlikte son üç yılın en düşük seviyesine yakın bir bölgede işlem görmeye devam ediyor. Rusya, hasadın sonlarına doğru olumlu hava koşullarının Sibirya'daki kuraklık endişelerini bastırması ve üretimi arttırıyor. Bununla birlikte tedarik sorunlarının hemen hemen ortadan kalkması, buğday fiyatlarını bastırıyor. En son WASDE raporu, ülkenin bu pazarlama yılında 85 milyon ton buğday üretmesini ve ihracatın da revize edilerek 48 milyon ton gibi rekor bir seviyeye, yani dünyadaki en büyüğüne çıkmasını bekliyor.

Bu haber akışıyla birlikte teknik olarak baktığımızda 609 direnci fiyatları son üç haftadır güçlü şekilde bastırıyor. Aşağıdaki 575 desteği fiyatları tutsa da bu iki fiyat bölgesi arasında bir sıkışma var. 575’in haftalık mum ile kırılması çok daha düşük seviyeleri gündeme getirecektir. 609’un aşılması durumunda ise fiyatın tekrar yukarı yönde tepki vermesi için teknik ortam hazırlanabilir. Ancak bu olsa bile yukarıda 714 direncine denk gelen 50 haftalık ortalamayı orta vadeli direnç hattı olarak takip edeceğiz.

Destekler: 575 – 540 – 495

Dirençler: 609 – 660 – 714

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi