pariteicons_f63.png

Buğday – ABD Tarım Bakanlığı Raporu Öncesi Kritik 575 Desteğini Test Ediyor…

Chicago buğdayı, Rusya'dan gelen büyük arzın piyasada yankı yaratması ve mısır ve soya fasulyesinin ABD hükümetinin merakla beklenen mahsul tahminleri öncesinde gevşemesi nedeniyle Salı günü itibariyle yine son üç yılın en düşük seviyesine yaklaştı. 575 desteği tekrar güçlü bir şekilde test ediliyor.

Rusya'nın Ukrayna tahıl limanlarına defalarca saldırmasına rağmen, Rusya'nın büyük ihracatı hacmi ve Ukrayna'dan devam eden sevkiyatlar, dikkatleri Kanada, Avustralya ve Arjantin gibi diğer buğday ihracatçısı ülkelerdeki olumsuz hava koşullarından uzaklaştırdı.

Bir diğer taraftan yukarıda da belirttiğimiz gibi piyasanın odak noktası bugün sıcak ve kuru havanın etkisini değerlendirmek için USDA'nın güncellenmiş ABD mısır ve soya fasulyesi hasat tahminleri olacak. Bugün saat 19.00’da Dünya Tarımsal Arz ve Talep Tahminleri (WASDE) raporunda USDA'nın soya fasulyesi ve mısır üretimine ilişkin tahminini izleyeceğiz.

Şimdilik 575 desteğinde tutunan Buğday fiyatları, günlük mumlar ile bu bölgeyi kırıp kıramayacağı merak konusu olacak. Eğer 575 günlük mum ile güçlü bir şekilde kırılırsa düşüş eğilimi güçlenerek devam edebilir.

Olası tepkilerde ilk direnç 609 iken, haftalık ana direnç 50 haftalık ortalamaya denk gelen 714 seviyesidir.

Destekler 575 – 540 – 495

Dirençler: 609 – 660 – 714

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç