pariteicons_f81.png

Doğalgaz – 50 Günlük Ortalama Tepkileri Şimdilik Durduruyor…

Yazın sonlarına doğru yaklaşmamıza rağmen hava sıcaklık tahminlerinin önümüzdeki kısa bir süre için biraz daha sıcak geçmesini öngören hava tahmin raporları çıkmaya başladı. Bu durumun soğutma sistemleri için elektrik kullanımını arttırması ve bunun için de doğalgaza olan talebi bir miktar arttırması öngörülüyor. Bu beklentiler, doğalgaz fiyatlarının yükselmesinde pay sahibi.

Bununla birlikte teknik olarak baktığımızda, 1.95’den gelen uptrend çizgisinin her defasında korunmaya devam ettiğini ve buradan tepki geldiğini görmekteyiz. Bu tepki ile birlikte tekrar 2.65 direncine denk gelen 50 günlük ortalamaya kadar tepki verdi. 50 günlük ortalama üzerinde pozitif hareketler biraz daha cesur olabilire. Bu durumda dikkatlerimizi ilk etapta 3.03’e yönelteceğiz.

50 günlük ortalama aşılamazsa tekrar aşağıdaki uptrend çizgisine doğru bir kar satışı eğilimi gelebilir.

Bahsettiğimiz uptrendin birkaç günlük mum ile kırılması halinde doğalgaz tarafında negatif yönlü hareketleri oldukça güçlendirebilir ve ardı ardına satışlar görebiliriz.

Destekler: 2.45 – 2.36 – 2.17

Dirençler: 2.65 – 2.80 – 3.03

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi