Bugün ECB Faiz Toplantısını Takip Edeceğiz…

Bugün ECB Faiz Toplantısını Takip Edeceğiz…

*Bugün gerçekleştirilecek Avrupa Merkez Bankası para politikası toplantısında saat 15:15’de faiz kararı açıklanacak. Beklentiler politika faizinin 4.25% ile sabit bırakılması yönünde. Toplantı sonrasında ise Başkan Lagarde’ın toplantıya ve ekonomiye ilişkin açıklamalarını takip edeceğiz.

*Gece verilerinde Japonya’dan gelen makine siparişleri beklentilerden daha fazla azalış gösterdi. Makine siparişleri Temmuz ayında -1.1% azalış gösterirken, yıllık bazda -13% azalış gösterdi. Beklentiler aylık -0.9%, yıllık -10.7% azalış göstermesi yönündeydi.

*Avustralya’ya ait gece verilerinde istihdam değişikliği Ağustos ayında 64.900 artış gösterirken, işsizlik oranı 3.7% ile sabit kaldı.

*Çin’de Apple telefonların kamu kurumlarında kullanılmasının kısıtlandığına dair çıkan haberlerin ardından Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, Çin'in iPhone veya başka herhangi bir yabancı telefon markasının kullanımını yasaklayacak herhangi bir yasa veya kural yayınlamadığı belirterek haberleri yalanlamış oldu.

*Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Kur Korumalı Mevduat (KKM) hesapları için zorunlu karşılık oranı 6 aya kadar olan vadeler için yüzde 15’ten yüzde 25’e yükseltildi.

Günün Ajandası:
14:30 – Türkiye – TCMB Döviz Rezervleri
15:15 – ECB Faiz Kararı
15:30 – ABD – ÜFE
15:30 – ABD – İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları
15:30 – ABD – Perakende Satışlar
15:45 – ECB Basın Açıklaması
17:15 – ECB Başkanı Lagarde’ın Konuşması
19:00 – ECB’den Enria’nın Konuşması


ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç