ECB Başkanı Lagarde "Faizleri Kısıtlayıcı Seviyede Tutacağız"

ECB Başkanı Lagarde "Faizleri Kısıtlayıcı Seviyede Tutacağız"

*Türkiye’de bugün açıklanan Ağustos ayına ilişkin Konut Satışları 122.091 adet oldu. Konut Satışları Temmuz ayında 109.548 adet düzeyinde gerçekleşmişti.

*Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Ağustos ayına ait Bütçe Dengesi 51,270 milyar TL, Faiz Dışı Denge de 138,420 milyar TL fazla verdi. Bu veriler sonrası Ocak-Ağustos dönemine ilişkin Bütçe Dengesi 383,380 milyar TL açık, Faiz Dışı Denge ise 16,720 milyar TL fazla verdi.

*Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi Muller bugün yaptığı konuşmada, faizlerin enflasyonu %2 seviyesine getirecek kadar yüksek olduğunu ve gelecek aylarda başka bir faiz artırımı beklemediğini söyledi. Bir diğer ECB Üyesi Guindos da yaptığı açıklamada, faiz oranlarının uzun süre %4 seviyesinde tutulmasının enflasyonu kontrol altına almak için yeterli olabileceğini söyledi.

*Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Lagarde da dünkü faiz artışının ardından bugün yaptığı konuşmada, gelecek faiz kararlarında verilere bağlı kalacaklarını, %2 düzeyindeki enflasyon hedefine geri döneceklerini ve gerektiği müddetçe faizleri kısıtlayıcı seviyelerde tutacaklarını söyledi.

*ABD’de Ağustos ayına ilişkin takip ettiğimiz Sanayi Üretimi aylık %0.4, yıllık %0.25 artış gösterdi. Sanayi Üretiminin aylık bazda %0.1 artması tahmin ediliyordu. İmalat Üretimi ise beklendiği gibi %0.1 artış gösterdi.

Günün Ajandası;
20:00 ABD Sondaj Kule Sayısı

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi