ECB Üyelerinin Konuşmalarını Takip Edeceğiz...

ECB Üyelerinin Konuşmalarını Takip Edeceğiz...

*Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi Kazaks yaptığı konuşmada, ECB’nin gelecek yılın ilk yarısında faiz oranlarını düşüreceğini söylemenin hata olacağını, Euro Bölgesinde ücret artışının henüz zirve yapmadığını ve enflasyonun ne kadar hızlı gerileyeceğinin belirsiz olduğunu söyledi.

*Bir diğer ECB Üyesi Holzmann ise Euro Bölgesindeki inatçı enflasyonun ECB’yi faiz oranlarını yeninden yükseltmek için zorlayabileceğini, geçen hafta yapılan faiz artışının son artırım olduğunu söyleyemeyeceklerini ve daha fazla sıkılaştırmaya ihtiyaç duyulma riski olduğunu söyledi.

*Diğer ECB üyelerinden De Guindos, Elderson ve Panetta güniçinde konuşma yapacak. ECB üyelerinin geçen hafta yapılan faiz artışına ve faiz artış sürecinin sona erip ermediğine ilişkin konuşmalar yapması bekleniyor.

*Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı açıklamada, yeni Orta Vadeli Büyüme (OVP) programıyla cari açığı azaltmayı öngördüklerini, programın sonunda cari açığın %2’lere düşmesini beklediklerini ve güven veren sağlıklı bir ortam oluşturduğunuz zaman hem enflasyonu düşürmeniz hem de büyümeyi sürdürmenin mümkün olduğunu söyledi.

Günün Ajandası;
12:00 ECB Üyesi De Guindos’un Konuşması
15:15 Kanada Konut Başlangıçları
15:30 ECB Üyesi Elderson’un Konuşması
18:00 ECB Üyesi Panetta’nın Konuşması

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç