Japonya Merkez Bankası Faiz Oranlarını Değiştirmedi...

Japonya Merkez Bankası Faiz Oranlarını Değiştirmedi...

*Japonya Merkez Bankası (BOJ) bu sabah yaptığı toplantıda -%0.10 düzeyindeki faiz oranını beklendiği gibi değiştirmedi. Yapılan açıklamada ise Japonya ekonomisinin muhtemelen ılımlı bir şekilde toparlanmaya devam edeceği ve enflasyon beklentilerinin yeniden yükselme işaretleri gösterdiği ifade edildi.

*Japonya’da gece açıklanan Ağustos ayına ilişkin TÜFE %3.3’den %3.2’ye gerilerken, Çekirdek TÜFE değişim göstermeyerek %3.1 düzeyinde gerçekleşti.

*Japonya Maliye Bakanı Suzuki yaptığı konuşmada, döviz müdahalesinin belirli etkilerinin olduğunu, kur oynaklığının aşırı hale gelmesi durumunda herhangi bir seçeneği gözardı etmeyeceğini söyledi.

*Avrupa Merkez Bankası (ECB) Üyesi Lane yaptığı konuşmada, gelecekteki kararlarının ECB’nin temel faiz oranlarının gerekli olduğu sürece yeterince kısıtlayıcı seviyelerde belirlenmesini sağlayacağını ve son faiz artışının ekonomiyi enflasyona yönelik yukarı yönlü şoklardan korumaya yardımcı olduğunu söyledi.

Günün Ajandası;
09:00 İngiltere Perakende Satışlar
11:00 Euro Bölgesi İmalat PMI
11:30 İngiltere İmalat PMI
16:45 ABD Hizmet PMI
20:00 ABD Petrol Sondaj Kule Sayısı

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç