FED Başkanı Powell'ın Konuşmasını Takip Edeceğiz...

FED Başkanı Powell'ın Konuşmasını Takip Edeceğiz...

*Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu FİTCH tarafından yapılan değerlendirmede, ABD’de yüksek faiz oranlarının gecikmeli etkileri nedeniyle tüketici harcamalarında bu yılın son çeyreğinde yavaşlama olacağı ifade edildi.

*TCMB tarafından son yayınlanan tebliğe göre, vadesine en çok 3 ay kalan senetler karşılığından yapılacak reeskont işlemlerinde uygulanacak iskonto faiz oranı %30.75, avans işlemlerinde uygulanacak faiz oranı ise yıllık %31.75 oldu.

*Çin çelik üretimi 2023 yılın ilk 8 aylık döneminde geçen yılın aynı dönemine göre %6.3 artarak 909 milyon tona yükseldi. Oto sanayi, rüzgar, güneş enerjisi gibi çeşitlik sektörlerde yaşanan hızlı gelişmeyle talebin arttığı ifade edildi.

*Bu akşam 23:00’da FED Başkanı Powell konuşma yapacak. Powell’ın FED’in bir faiz daha artırıp artırmayacağına ve faiz artış sürecinin ne zaman sonlanacağına ilişkin açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Günün Ajandası;
10:00 Türkiye Ekonomik Güven Endeksi
10:00 ECB Üyesi Enria’nın Konuşması
15:30 Almanya TÜFE
15:30 ABD Haftalık İşsizlik Maaşı Başvuruları
17:00 ABD Konut Satışları
23:00 ABD FED Başkanı Powell’ın Konuşması

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi