S&P Global Türkiye'nin Kredi Notu Görünümünü Güncelledi...

S&P Global Türkiye'nin Kredi Notu Görünümünü Güncelledi...

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global, gece saatlerinde Türkiye'nin kredini not görünümünü revize etti ve Türkiye ekonomisi hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

*S&P Global, Türkiye'nin kredi notunu B olarak korudu, ancak kredi görünümünü "negatif"ten "durağan"a revize etti.
*S&P Global, Türkiye'deki siyasi belirsizliğin ortadan kalkması ve uzun süre devam edeceği düşünülen ekonomi yönetiminin Türkiye'yi dengeli bir mali yapıya ve kabul edilebilir enflasyona yönelteceğine inandığını belirtti.
*S&P Global, Türkiye'nin ödemeler dengesi pozisyonunun ve TCMB net döviz rezervinin güçlenmesi halinde kredi notu görünümünü pozitife çevirebileceğini belirtti.
*S&P Global, Türkiye politika faizinin 2023 yılı içerisinde daha yavaş olsa da artmaya devam edebileceğini düşündüğünü açıkladı.
*S&P Global, Türkiye'nin 2023 büyüme tahminini %3.5, 2024 büyüme tahminini ise %2.3 olarak açıkladı.

Karar genel hatlarıyla beklenen ve tahmin edilen bir karardı. USDTRY paritesi 27.40 seviyelerinde haftayı sonlandırmaya hazırlanıyor.

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi