pariteicons_f81.png

Doğalgaz – Winter is Coming…

Doğal gaz fiyatları, ABD arzının bir süreliğine sıkışık olabileceği beklentilerinin ortasında, erken seans işlemlerinde kazançlarını artırdı. İsrail'deki savaşın doğal gaz fiyatları üzerinde ne gibi bir etki yaratacağı belli değil. Bununla birlikte havalar şimdilik sıcak gidiyor olsa da, hava tahmin raporlarında bu kışın sert geçebileceğine yönelik tahminler çıkmaya başladı. Bu durum Doğalgaz’a olan talebin önden yüklemeli olmasına sebep oluyor.

Ek olarak Pazar günü Finlandiya ve Estonya ülkeleri arasındaki Balticconnector açık deniz gaz boru hattında sızıntı nedeniyle basınçta olağandışı bir düşüş gözlemledi. Bu, gaz akışının kesilmesine neden oldu ve onarım çalışmalarının birkaç ay sürebileceği konuşuluyor. Bu sorunun ne derece büyük olacağını takip edeceğiz.

Teknik olarak baktığımızda, 1.95’den gelen uptrend çizgisi büyük ısrarlara rağmen kırılamadı ve artık geçen hafta 3.03’ün üzerine çıkması yeni haftanın açılışında 3.41’e doğru atak gelmesine sebep oldu.

Artık 3.03 seviyesi ana destektir. Son iki günde yaşanan güçlü yükselişin ardından kar satışı gelebilir ancak genel olarak 3.03’ün üzerinde kaldıkça pozitif görüntünün sürmesi öngörülebilir.

Destekler: 3.03 – 2.80 – 2.45

Dirençler: 3.41 – 3.61 – 3.90

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç