images/pariteler/pariteicon_13.svg

GBPUSD – Geçtiğimiz Hafta Güçlü Yükseliş ile Kapatmıştı…

Geçtiğimiz hafta İngiltere Merkez Bankası Baş Ekonomisti Pill, sıkı duruşun sürdürülmesi gerektiğini ve faiz indirimini hiç düşünmediklerini belirtmişti. Pill’in açıklamalarıyla birlikte, ABD Tarım Dışı verisinin kötü gelmesi ve ABD Doları’nın değer kaybetmesi Sterlin tarafında güçlü yükselişe sebep oldu ve 1.2380’e yakın bir seviyede kapattı.

İngiltere Merkez Bankası'nın bu haftaki yorumları FED’inkine benzer bir duruşa işaret ediyor ve gelecek yıl için faiz fiyatlandırmasının da benzer olduğunu gösteriyor. Ancak şimdilik İngiltere'de enflasyon daha yüksek ve bu da sonuçta BOE'nin faiz indirim döngüsünde geride kaldığı anlamına gelebilir. Buna Birleşik Krallık ekonomisinde maddi bir düşük performans eşlik etmediği sürece, Sterlin’e yönelik talebin sürdürülebilir olmasına yol açabilir.

Parite geçen hafta yaşanan yükseliş ile 50 günlüğü aştı ve 200 günlük ortalamaya da yaklaştı. 1.2445 direncine bulunan 200 günlük ortalama, gün içindeki en yakın ve kritik direnç bölgesi olacaktır.

Olası düşüşlerde ise ilk kritik destek 1.2300 seviyesindedir.

Destekler: 1.2300 – 1.2195 – 1.2036

Dirençler: 1.2445 – 1.2550 – 1.2690

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi