BOj Başkanı Ueda "Ultra Gevşek Politika Sabırla Sürecek"

BOj Başkanı Ueda "Ultra Gevşek Politika Sabırla Sürecek"

*Japonya Merkez Bankası (BOJ) Başkanı Ueda yaptığı konuşmada, %2 düzeyinde enflasyon hedefine ulaşmanın henüz görünürde olmaması nedeniyle BOJ’un ultra gevşek para politikasını sabırla sürdüreceğini, tüketim ve sermaye harcamalarının artmasıyla ekonominin ılımlı şekilde toparlandığını ancak %2’lik enflasyon hedefine ulaşma konusunda yeterli inanca sahip olmadığını söyledi.

*İngiltere Merkez Bankası (BOE) Üyesi Ramsden yaptığı açıklamada, para politikasının enflasyonu orta vadede sürdürülebilir şekilde %2’lik hedefe geri döndürmek için faiz oranlarının uzun süre kısıtlayıcı kalacağını ifade etti.

*FED Üyesi Cook yaptığı konuşmada, enflasyonun düşmeye devam etmesi ve güçlü bir işgücü piyasası ile yumuşak inişin mümkün olduğuna inandığını söyledi. New York Fed  yetkilisi Nordstrom ise yaptığı açıklamada, ABD Hazine tahvillerinin cazibesini koruduğunu ve piyasadaki dalgalanmaya rağmen yabancı sahiplerin bu tahvillerden anlamlı bir şekilde uzaklaşmadığını ifade etti.

Günün Ajandası;

10:00 İngiltere Perakende Satışlar
11:30 ECB Başkanı Lagarde’ın Konuşması
13:00 Euro Bölgesi TÜFE
16:30 ABD Konut Başlangıçları
18:00 FOMC Üyesi Daly’nin Konuşması
21:00 ABD Petrol Sondaj Kule Sayısı

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç