Almanya Üretici Enflasyonunda Gerileme Devam Ediyor…

Almanya Üretici Enflasyonunda Gerileme Devam Ediyor…

*Almanya üretici enflasyonu Ekim ayında beklentileri karşıladı. Verilerde negatif seyir Ekim ayında da devam etti. Aylık bazlı veride -%0.1 gerileme kaydedilirken, bir önceki yılın aynı dönemine göre -%11.0 azalış kaydedildi.

*Avrupa Merkez Bankası’ndan (ECB) Wunsch yaptığı konuşmada, “Piyasalar yeni bir artışa ihtimal vermeyecek kadar iyimser, Aralık ve Ocak aylarında faizler değişmemeli.” Açıklamalarında bulundu.

*İngiltere Başbakanı Sunak yaptığı konuşmada, “Enflasyon yarıya indiğine göre bir sonraki aşamaya geçebilir ve dikkatleri vergileri düşürmeye çevirebiliriz.” Açıklamasında bulundu.

*ABD tahvilleri yeni haftaya sakin başladı. 10 yıllık tahvil getirileri %4.48 çevresinde, 2 yıllıklar ise %4.91 çevresinde işlem görüyor. Dolar endeksi ise aşağı yönlü hareketlere devam ederken 103.58 seviyelerinde seyrediyor.


ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi