S&P Türkiye'nin Kredi Not Görünümünü Pozitife Yükseltti.

S&P Türkiye'nin Kredi Not Görünümünü Pozitife Yükseltti.

*Dün yapılan OPEC+ toplantısı sonrası petrol üretiminin 2024’ün ilk çeyreğinde 2.2 milyon varil azaltılması konusunda anlaşıldı. Ancak bu azalışın 1.3 milyonu Suudi Arabistan ve Rusya’nın daha önceden uyguladığı kesintinin devamıydı. Bu iki ülkeden 2 milyon varil  yeni ek kesinti bekleniyordu. Beklenenden daha az kesinti sonrası da Crude Oi ve Brent Oil’de hızlı düşüşler oldu.

*Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu S&P, dün akşam yayınladığı değerlendirmede Türkiye’nin kredi not görünümünü durağandan pozitife yükseltti. B düzeyindeki kredi notu ise korundu. Yapılan açıklamada ise Türkiye’de politika yapıcıların aşırı ısınan ekonomiyi soğutma yönünde ilerleme kaydederken TCMB’nin tükenen net döviz rezervini yavaş yavaş yeniden inşa ettiği ifade edildi.

*ABD Hazine Bakanı Yellen yaptığı konuşmada, ABD ekonomisinin ciddi bir sıkılaştırmaya ihtiyacı olmadığını, yumuşak iniş yolunda gittiğini ve ekonominin daha fazla sert para politikası sıkılaşmasına ihtiyaç duymadığını söyledi.

Günün Ajandası;
10:00 Türkiye İmalat PMI
11:00 İsviçre GSYİH
12:00 Euro Bölgesi İmalat PMI
14:30 ECB Başkanı Lagarde’ın Konuşması
16:30 Kanada İşsizlik Oranı
18:00 ABD ISM İmalat PMI
19:00 FED Başkanı Powell’ın Konuşması

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi