Global Piyasalarda Hizmet PMI ve ABD'den JOLTS Verisi Önemli Olacak...

Global Piyasalarda Hizmet PMI ve ABD'den JOLTS Verisi Önemli Olacak...

*Petrol fiyatları üç gün üst üste düşmeye devam ediyor ve yerinden kalkamıyor. İlerleyen günlerde ABD haftalık petrol stoğu verileri petrol fiyatları üstünde önemli bir etki yaratabilir.

*Avustralya Merkez Bankası, politika faizini %4.35’de sabit bıraktı. Bu hamle beklentiler doğrultusunda gerçekleşti. Banka, enflasyonun hedefe döndürülmesi konusundaki kararlılığını açıkladı. Avustralya Doları / ABD Doları paritesi, faizlerin sabit bırakılması ve beklenenden daha az şahin duruş sebebiyle Asya seansında geri çekildi.

*Japonya’daki enflasyon oranları şu şekilde açıklandı;

Japonya – TÜFE (yıllık): %2.7 (Önceki: %2.7)
Japonya – Tokyo Çekirdek TÜFE (yıllık): %2.3 (Önceki: %2.7)
Japonya – Tokyo TÜFE (yıllık): %2.6 (Önceki: %3.3)
Japonya enflasyonundaki ivme azalmış gözüküyor. Bu da Japonya Merkez Bankası’nın üzerindeki faiz artış baskılarını dindirebilir.

*Çin’den Asya seansında Caixin Hizmet PMI verisi açıklandı. Bu veri 50 bölgesinin üzerinde yani gelişim yönünde açıklandı ve 51.5 olarak gerçekleşti. Bir önceki veri 50.4’dü.

*Gün içinde Almanya – Euro Bölgesi – İngiltere – ABD tarafında Hizmet PMI verilerini takip edeceğiz.
Ayrıca TSİ 18.00’de ABD’den JOLTS İş İmkanları Verisi de oldukça önemli olacaktır.


 

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi