Avustralya Merkez Bankası Faiz Oranını Değiştirmedi...

Avustralya Merkez Bankası Faiz Oranını Değiştirmedi...

*Japonya’da gece takip ettiğimiz Aralık ayına ilişkin Hane Halkı Harcamaları beklentinin altında kalarak aylık %0.9 azalırken, yıllık %2.5 azaldı. Veri Kasım ayında %1.0 ve %2.9 düzeyinde azalış göstermişti.

*Avustralya Merkez Bankası (RBA) bu gece yaptığı toplantıda faiz oranını beklendiği gibi %4.35 düzeyinde bıraktı. Avustralya Merkez Bankası Başkanı Bullock da yaptığı konuşmada, enflasyonu yenmek için hala gidecek biraz yollarının olduğunu, enflasyondan geri dönüş olmayacağından emin olmaları gerektiğini, ve vergi indirimlerinin enflasyon ve harcamalar açısından önemli bir konu olmadığını söyledi.

*Chicago FED Başkanı Goolsbee yaptığı konuşmada, enflasyonun 2’lik hedefe doğru gerilemeye devam ettiği sürece FED’i son dönemde beklenenden yüksek gelen ekonomik büyüme ve istihdam rakamlarından aşırı endişe duymasına gerek olmadığını söyledi.

Günün Ajandası;
12:30 İngiltere İnşaat PMI
16:55 ABD Kırmızı Kitap
20:00 ABD FOMC Üyesi Mester’ın Konuşması
21:00 Kanada Merkez Bankası Başkanı Macklem’ın Konuşması

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi