images/pariteler/pariteicons_f95.png

Apple Inc. - 30.04.2024 Teknik Analiz

Apple'ın yakın vadeli sonuçlarının zayıf iPhone ve Mac satışlarının yanı sıra Çin'deki zayıflığın da yükünü taşıması bekleniyor. Adalet Bakanlığı'nın antitröst davası da dahil olmak üzere mevzuatla ilgili olumsuzlukların hisseler üzerinde bir engel olarak kalması bekleniyor.

Ancak yapay zekanın iPhone'a entegrasyonu, sağlam Apple TV+ içeriği, genişleyen kurulu taban ve güçlü hizmetler, Apple hisselerini destekleyen temel katalizörler arasında yer alıyor.

Apple hisseleri bir çok teknoloji hissesinde olduğu gibi bu yılın başından bu yana geri çekiliyor. Bu düşüş ile birlikte 150 haftalık ortalamaya kadar geriledi. Bu bölge 164 $’a denk geliyor. Geçtiğimiz Cuma yaşanan düşüş ile birlikte bu ortalama test edildi ve destek olarak çalıştı, tepki geldi. Ancak kısa vadede 181.50 seviyesi üzerinde bir tutunma görmezsek olası düşüşlerde tekrar 150 haftalık ortalamaya doğru bir test düşüşü yaşanabilir.

150 haftalık ortalamanın kırılması 153 $ ve 125 $ gibi bölgelere düşüşü tetikleyebilir.

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç