pariteicons_f63.png

Buğday – Arz/Talep Dengesinin Kayması ve Karadeniz Endişeleri Pozitif Hareketleri Canlı Tutuyor…

Vadeli buğday fiyatları geçen haftaki güçlü yükselişini bu hafta da sürdürüyor. Son stok ve talep raporlarında, talep verilerinin bir miktar yükselmesi ve Ukrayna’nın gelecek sene için üretim tahminlerini aşağı yönde revize etmesi fiyatların yukarı yönde ilerlemesinde etkili olan faktörlerden biri. Buna ek olarak Rusya'nın güneyindeki kurak hava tahminleri ve Rusya'nın Ukrayna'nın liman kenti Odesa'ya yönelik son saldırısının dikkatleri tekrar Karadeniz'deki arz risklerine kaydırması fiyatlar açısından etkili oluyor.

Teknik olarak baktığımızda, buğday vadeli geçtiğimiz hafta, kritik 50 haftalık ortalamayı yukarı yönde kırmıştı. Bu hafta yükseliş eğilimi devam ediyor. Fiyatlar 605 direncini aştı ve 610 seviyelerinde seyrediyor.

Bu hafta bir kez daha 50 haftalık ortalama üzerinde kapanış yapması halinde adım adım pozitif yönlü hareketler etkili olabilir.

Destekler: 605 – 575 – 555

Dirençler: 625 – 660 – 730  

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç