Nvidia Bilançosu Bir Önceki Etkiyi Yaratabilecek Mi ?

Nvidia Bilançosu Bir Önceki Etkiyi Yaratabilecek Mi ?

Nvidia Nisan ayında sona eren çeyrek sonuçlarını 22 Mayıs akşamı ABD piyasaları kapandıktan sonra yani TSİ 23.00’den sonra açıklayacak. Bir önceki çeyrekte şirketin bilanço açıklaması global piyasalarda oldukça büyük ses getirmişti.

Genel tahminler, Nvidia’nin çiplerdeki teslimat sürelerinin azalması nedeniyle muhtemelen 24-26 milyar dolara ulaşan güçlü bir 1. çeyrek gelirine hazır olduğunu söylüyor. (Önceki gelir 22.10 Milyar $) Bununla birlikte hisse başı kazancın 5.58 $ olması öngörülüyor. (Önceki: 5.16 $)

NVIDIA, hisse senedi fiyatında yılbaşından bu yana yaklaşık %92’lik şaşırtıcı bir artış sergileyerek şirketi teknoloji ve inovasyonun ön saflarına iterek dikkate değer bir koşuya tanık oldu. Bir önceki çeyrek bilanço sonuçlarının beklenti üzerinde gelmiş olması burada bir itici güç oldu. NVIDIA ayrıca Mart 2024'te 2 trilyon dolardan fazla piyasa değerine sahip özel şirketler kulübüne katılarak büyük bir dönüm noktasına ulaştı.

Artış, yatırımcıların NVIDIA'nın stratejik konumlandırmasına, sağlam finansal performansına ve yapay zeka gibi dönüştürücü teknolojilerin şekillendirilmesindeki önemli rolüne olan güvenini yansıtıyor.

Devam eden dijitalleşme trendi ve çeşitli sektörlerde yapay zeka teknolojilerinin giderek daha fazla benimsenmesiyle NVIDIA, raporlanacak çeyrekte ve önümüzdeki çeyreklerde güçlü finansal performansını sürdürmek için iyi bir konumdadır.

NVIDIA aynı zamanda nakit zengini bir şirkettir ve bu da onu piyasa çalkantılarına karşı bağışık hale getirir. Şirketin nakit ve nakit benzerleri, 29 Ekim 2023'te 18,28 milyar dolardan 28 Ocak 2024 itibarıyla 25,98 milyar dolara yükseldi.

Bununla birlikte, NVIDIA, Yarı İletken-Genel endüstrisinin 14.11X'lik ileriye dönük F/K çarpanına göre 21.20X'lik bir yıllık ileriye dönük F/K ile işlem görüyor. Bu nedenle Nvidia hissesinin bu açıdan riskli olan bir tarafı da bulunmaktadır.

15 Mayıs Çarşamba günü ABD Nisan ayı enflasyon verilerinin tetiklediği piyasa çapındaki ralli, şirketin 22 Mayıs'taki ilk çeyrek sonuçları öncesinde bir dizi iyimser bilanço tahminiyle birlikte Nvidia hisselerini yükseltti.

Nvidia'nın 17.05.2024 tarihli güncel teknik analizine aşağıdaki linktne ulaşabilirsiniz.

https://www.ikon.news/haber/detay/927509 


ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç