Tesla – Ilımlı Teslimat Haberleri ile %8’den Fazla Yükseldi…

Tesla hisse fiyatı bugün ABD piyasaları açıldıktan sonra şimdiye kadar %8'in üzerinde yükseliş ile 227 $'a kadar yükseldi. Haber etkisi; ikinci çeyrekte geçen yıla göre %4,8 düşüşle 443.956 adet teslimat gerçekleştirdi, ancak beklentiyi aştı. İyimser sonuçlardan sonra Tesla hisseleri yükseldi. Böylelikle bugün yaşanan güçlü yükseliş ile birlikte beş işlem günü üst üste yükseliyor.

Haftalık bazlı grafikte bir süredir içerisinde bulunduğu daralan üçgenin alt bandından gelen tepki ile şimdi 227 $'da. Bu yükseliş ile üçgenin üst bandına çok yaklaştı. Bu üçgenin üst bandını test etmek isteyebilir. Eğer günlük ya da haftalı mum ile kırarsa tekrar zirve bölgesi olan 400 $'a doğru yükselebilir.

Bugün gerçekleşen yükseliş ile tekrar 55 haftalık ortalama üzerine yükseldi. Günlük ya da haftalık kapanışlar 220 $ üzerinde olursa pozitif görüntü beslenebilir.

Olası geri çekilmelerde hafta içindeki ilk kritik destek 206'dır.

Destekler: 206 - 165 - 128

Dirençler: 236 - 300 - 375

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç