Haftanın Son İşlem Gününde ABD Tarım Dışı İstihdam Gündemin Merkezinde…

Haftanın Son İşlem Gününde ABD Tarım Dışı İstihdam Gündemin Merkezinde…

*FED’in önemle takip ettiği göstergelerden biri olan tarım dışı istihdam verisi bugün saat 15:30’da açıklanacak. Geçtiğimiz veride 272.000 artış kaydedilen tarım dışı istihdamın Haziran ayı için 191.000 artış şeklinde açıklanması bekleniyor. Aynı saatte diğer önemli olan ortalama saatlik kazançlar ve işsizlik oranı verileri de açıklanacak.

*İngiltere’de gerçekleştirilen erken seçimim galibi, anketlerde de önde gözüken işçi partisi oldu. İşçi partisi 14 yıl aradan sonra parlamentoda çoğunluk sağladı.

*ECB Başkanı Lagarde, faiz oranında yeni bir indirime gitmek için aceleci olmadıklarını söyledi. Tetikte olunması gerektiğini, enflasyonun sürekli olarak düştüğünden emin olunması gerektiğini ve ücretler, kar ve faaliyetlerle ilgili verilerin mücadeleyi kazanma yolunda olduğuna dair güven sağlaması gerektiğini belirtti.

*Japonya’da hane halkı harcamaları Mayıs ayında artış beklentilerine karşılık geriledi. Aylık bazlı veride %0.3 azalış kaydedilirken, yıllık bazlı veride %1.8 azalış kaydedildi.

Günün Ajandası:
09:00 – Almanya – Sanayi Üretimi
12:00 – Euro Bölgesi – Perakende Satışlar
12:40 – FED’den Williams’ın Konuşması
15:15 – ECB’den Elderson’ın Konuşması
15:30 – ABD – Tarım Dışı İstihdam
15:30 – ABD – Ortalama Saatlik Kazançlar
15:30 – ABD – İşsizlik Oranı
15:30 – Kanada – İşsizlik Oranı
20:15 – ECB Başkanı Lagarde’ın Konuşması

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç