FED Başkanı Powell'ın Konuşmasını Takip Edeceğiz...

FED Başkanı Powell'ın Konuşmasını Takip Edeceğiz...

*Almanya’da bugün takip ettiğimiz Nisan ayına ilişkin Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) beklentilerin üzerinde gelerek aylık %0.3, yıllık %4.1 artış gösterdi. Verinin sırasıyla %0.3 ve %0.5 azalması bekleniyordu. Bir önceki veri ise -%1.4 ve %6.7 düzeyinde gerçekleşmişti.

*Kanada’da Mart ayına ilişkin açıklanan Perakende Satışlar beklenenden daha az azalarak -%0.3 düzeyinde geldi. Verinin %0.8 düzeyinde azalması bekleniyordu. Çekirdek Perakende Satışlar ise beklendiği gibi %1.4 seviyesinde azalış gösterdi.

*Bugün 18:00’da Fed Başkanı Powell Thomas Laubach Araştırma Konferansı’nda konuşma yapacak. Powell’ın faiz artış sürecine ve ekonominin gidişatına ilişkin açıklamalarda bulunması bekleniyor. Powell’dan sonra 22:00’da ise ECB Başkanı Lagarde’ın konuşmasını takip edeceğiz. Lagarde’ın da aynı şekilde faiz artış sürecine ilişkin açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Günün Ajandası;
17:55 ECB Üyesi Schnable’ın Konuşması
18:00 FED Başkanı Powell’ın Konuşması
20:00 ABD Petrol Sondaj Kule Sayısı
22:00 ECB Başkanı Lagarde’ın Konuşması  

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi