Çin’de Perakende Satışlar ve Sanayi Üretimi Artarken İşsizlik Oranı Azalış Gösterdi…

Çin’de Perakende Satışlar ve Sanayi Üretimi Artarken İşsizlik Oranı Azalış Gösterdi…

*Çin’den gelen gece verilerinde sanayi üretimi Ağustos ayında yıllık bazda %4 artış beklentisine karşılık %4.5 artış gösterdi. Perakende satışlar yıllık bazda %3 artış beklentisine karşılık %4.6 artış gösterdi. İşsizlik oranı ise 0.1 puan düşerek %5.2 düzeyine geriledi.

*Uluslararası Enerji Ajansı'nın dünyanın artık fosil yakıt çağı için "sonun başlangıcında" olduğu ifadelerinin ardından. OPEC, bu açıklamalara sert tepki gösterdi. Bu ifadelerin küresel anlamda birçok ekonomi için daha önce yaşanmamış bir enerji kaosuna yol açabileceği konusunda uyarıda bulundu.

*Goldman Sachs, AB ekonomisinin durgunlaştığının görülmesine rağmen enflasyon oranının "rahatlık için çok yüksek" olduğunu ve bunun da Avrupa Merkez Bankası'nın önümüzdeki yıl için faiz oranlarını mevcut yüksek seviyede sabit tutmasını desteklediğini belirtti.

*ABD’de Birleşik Otomobil İşçileri (UAW), General Motors, Ford ve Stellantis'te eş zamanlı grevlerle günün erken saatlerinde greve başladı. Haberlere göre grevlere 12.700 sendikalının katıldığı belirtiliyor.

Günün Ajandası:
11:00 – Türkiye – Bütçe Dengesi
12:00 – Euro Bölgesi –Ticaret Dengesi
12:45 – ECB Başkanı Lagarde’ın Konuşması
16:15 – ABD – Sanayi ve İmalat Üretimi
17:00 – ABD – Michigan Tüketici Beklentileri


ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç